הפיל הצבעוני - המרכז לטיפול במשפחה, בהנהלת קרן יטיב - הדרכת הורים פרטנית
הדרכת הורים פרטנית

מטרתה של הנחיית הורים היא לתת ידע וכלים שיעזרו בחיזוק ובהעצמת ההורים. במסגרת של הדרכת הורים, תוכלו לקבל מאנשי המקצוע שלנו תמיכה, ייעוץ ותובנות לגבי הילדים או המתבגרים שלכם והיחסים שלכם עמם.

להדרכת הורים יכולות להיות מספר מטרות בהתאם לצרכים:
  • להבין טוב יותר את הילדים או המתבגרים הפרטיים שלכם
  • לשפר ולהעמיק את הקשר ואת התקשורת עם הילדים והמתבגרים
  • לקבל תמיכה וייעוץ בנוגע לשאלות תפקיד ההורים במצבים שונים
  • לסייע במחלוקות בין ההורים בנוגע לחינוך הילדים
  • לחזק את הסמכות ההורית והיכולת לשים גבולות ולעמוד מול הילדים
  • לקבל כלים נוספים להורות יעילה ומותאמת לילדים ולצרכים שלהם
  • לטפח את האווירה המשפחתית ולחזק קשרים משפחתיים
ו... אתם לא נשארים לבד!
בין הפגישות, תוכלו לשוחח עם היועצת המשפחתית שלכם, לעדכונים שוטפים ושאלות כלליות.
 
כיצד מתנהלים המפגשים?
מפגשי הדרכת הורים  בפיל הצבעוני הינם בני שעה. במהלך המפגשים הללו אתם מעלים קשיים ובעיות ואנו מבינים ביחד מהו הקושי וכיצד ניתן להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר.
בנוסף, אתם מוזמנים להביא את ציורי הילדים. דרכם נוכל ללמוד כיצד הילד חווה את המצב, מה הוא מרגיש, קווי אופי שלו וכיצד ניתן לחזק אותו בצורה הטובה ביותר.

משובים על הדרכת הורים פרטנית:

היי קרן, עכשיו חזרנו מהפגישה בגן עם הגננת  - וזהו - זה היום שלא נשכח לעולם, היום בו נאמרו על א' רק!!!!! דברים טובים. כמה נחת סוף סוף. ובהחלט את יכולה להיות גאה בעצמך כי בסופו של דבר את המלאך השומר עלינו, אנחנו רק יישמנו. היום שבו פ' הכירה לנו אותך הוא אחד הימים החשובים בחיי. ממש ציון דרך. אוהבים אותך המון וגאים בך על מי שאת - מעל הכל- אדם!!!! מיוחד וקשוב.

הי הילה, מצבנו משתפר משמעותית. תודה רבה, השיחה איתך עזרה וחיזקה אותנו מאד!

הי קרן, אני כותבת כדי ליידע אותך, שאני מאד מרוצה מההדרכה שהילה גולן נותנת לנו. אני מרגישה שאנו לומדים ממנה המון. בעלי עובר שינוי וגם אני, ויש שיפור גדול בבית עם הילדים. נעים לנו להגיע לפיל הצבעוני ואנו מחכים לפגישות שלנו עם הילה. תודה!

הגעתי למפגשים עם הרגשה ומטרה לעזור לי כאמא להתמודד עם ילדתי ולעזור לילדה להתמודד עם הקשיים שלה. קרן מאד עזרה לי לעשות זאת, ועזרה לי בדרכים שונות איך לגשת לילדה וזה מתבטא באיך לשבת בשולחן בערב שישי ושבת ולא להתעצבן, שינוי מהותי בלצאת עם הילדה ליום כיף, שדבר כזה לא היה קורה הרבה היות והיא הייתה מתנהגת "לא יפה". אופן הגישה שלנו לילדה שהשתנה מאד ולמדנו להבין אותה ואת הקשיים שלה. תודה רבה קרן, אנחנו אוהבים אותך!