הפיל הצבעוני - המרכז לטיפול במשפחה, בהנהלת קרן יטיב - אבחון ציורי ילדים 
אבחון ציורי ילדים

ציור הוא כלי נהדר לביטוי העולם הרגשי שלנו, ילדים כמבוגרים. ילדים ובני נוער עלולים להתקשות לבטא את רגשותיהם במילים, ולכן ניתן להיעזר בפענוח ציורי ילדים ככלי המסייע לאבחן תחושות, רגשות, ביטחון עצמי, יכולת ביטוי עצמית, יחסים עם הסביבה ועוד.

מציור של הילד אפשר ללמוד הרבה על מצבו הנפשי, אבל חשוב תמיד לזכור שלא מדובר במדע מדויק, ולהישמר מלהסיק מסקנות נמהרות. כדאי לזכור שציור של ילד קשור גם למצב הרוח שלו באותו רגע, למה שביקשו ממנו לצייר בגן וגם לרמה ההתפתחותית שלו.

הציורים של ילדיכם הם הזדמנות להבין מה באמת עובר עליהם, לקבל תשובות ברורות לשאלות שמעסיקות אתכם, ולצאת עם כלים חדשים וייחודיים, המותאמים בדיוק לאופיו של ילדיכם, ושיסייעו לחיזוק הקשר והאווירה המשפחתית, ולקידום תפקודו ומעמדו החברתי של ילדכם. באמצעות הציורים ניתן לקבל תמונה רחבה ומעמיקה לגבי האופן בו ילדיכם חווים את העולם שסביבם.

אז מה ניתן לגלות שם?
  • אופי ודפוסי התנהגות כגון עצמאות, עקשנות, התפרצויות זעם, יחס ללמידה ועוד
  • דימוי וביטחון עצמיים וכוחות מצמיחים
  • התנסויות חברתיות בגן ובבית הספר ויחסים במשפחה
  • סיבות לפחדים, להתפרצויות הכעס ולקשיי ההסתגלות
  • סימני מצוקה בציורים ועוד
קורס "ילדים מציירים עולם" לאנשי מקצוע מתחומי ההורות, המשפחה והחינוך יפתח בשני מסלולי לימוד: מסלול ערב- ימי שני, החל מה 1.2.16 ומסלול בוקר- ימי חמישי, החל מה 4.2.16
משך הקורס 12 מפגשים בני שלוש וחצי שעות כל אחד. הקורס הינו חוויתי ומקצועי מאד.
למסיימים תוענק תעודה מטעם הפיל הצבעוני- בית הספר ללימודי משפחה
עלות הקורס: 3,120 ש"ח פלוס מע"מ. לנרשמים עד 15.1.16 תינתן הנחה בת 10%. הרשמה פירושה תשלום דמי רישום בסך 310 ש"ח, שירדו מהסכום הכללי. ניתן לשלם בהעברה בנקאית/ כרטיס אשראי/צ'קים
להרשמה מלאו את פרטיכם ב: צרו איתנו קשר  

משובים בעקבות אבחונים:


• האבחון שלך מאוד מדויק ומשמח. אחרי שקראתי יש לי יותר חשק להיות ולעשות דברים ומעשים. קשה להבין שמכמה ציורים קטנטנים אפשר לדעת על בן אדם והנשמה שלו כל כך הרבה. קראת אותי כמו דף עם פרוט טכני. מה שהכי מרגש, שציינת תכונות שלי כל כך פנימיות כל כך מדויק, שאני עצמי לא נתתי לזה חשיבות מתאימה. הרבה תודה, נתת לי כוון לחשוב על הרבה דברים.

• קשה לאמין שבן אדם רק מציורים יכול לראות כל כך בפנים בתוך הילד. יש לי הרגשה כאילו את נמצאת עם משה כל היום בכל מקום, רואה אותו ועל סמך זה עושה את האבחון. הכל נכון כל כך. תודה רבה. את נפלאה ומקצועית ביותר.

• תודה קרן. הילד הגדול שלי הוא ילד שאני הכי פחות מכירה והכי פחות מזדהה כי הוא מאוד שונה ממני. עכשיו למדתי להכיר אותו הרבה יותר טוב. יש צדדים שגילית לי שלא הכרתי אך כשאני קוראת אני מבינה כמה זה נכון. תודה ענקית. אין כמוך. כל כך שמחה שהכרתי אותך, עזרת לי המון המון. בחודשים בודדים של ההיכרות קפצתי קפיצת מדרגה עם הילדים.

• תודה ענקית קרן. כל פעם מחדש אני מתפעלת ממך. נראה שכל מה שכתבת על הילד ידוע לי אך יחד עם זאת נראה שלמדתי להכירו מחדש. המון המון תודות, אם הייתי יכולה הייתי מחבקת אותך. ממש התמלאתי דמעות כשקראתי. תודה, תודה, תודה!